Adriana Oniszk

Autorka kolumny: Psycholatino


adriana-oniszk
Jestem absolwentką psychologii oraz studentką iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się literaturą i dobrym kinem, a szczególną miłością darzę język hiszpański (zwłaszcza jego meksykańską odmianę, choć nie tylko). Moja fascynacja tym językiem to najzwyklejszy efekt uboczny wymienionych zainteresowań: zauważyłam kiedyś, że coraz większa część moich ulubionych książek, filmów, a nawet seriali, jest osadzona w świecie hiszpańskojęzycznym albo przynajmniej o niego zahacza. Decyzja o podjęciu nauki języka była czymś nieuniknionym, a sama nauka z niewinnego hobby niepostrzeżenie przerodziła się w prawdziwą pasję.

Coś tam wiem o procesach uczenia się i motywacji, odrobinę też wiem o nauczaniu, przez kilka lat prowadziłam zajęcia ze studentami psychologii oraz przyszłymi nauczycielami. Nie podzielę się żadnymi cudownymi metodami na opanowanie języka w miesiąc, gdyż takie nie istnieją, ale z chęcią spróbuję pokazać, że przy odpowiednim podejściu te niezliczone godziny ciężkiej pracy zaskakująco często okazują się wcale nie takie ciężkie. I że, jakkolwiek wyświechtanie by to nie zabrzmiało, nauka języka obcego to ciekawa przygoda i jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zafundować własnemu mózgowi.

Uważam, że kluczem do skutecznej nauki jest przede wszystkim jak najintensywniejszy kontakt z żywym językiem we wszelkich jego formach (filmy, seriale, radio, książki, prasa, rozmowy z rodzimymi użytkownikami), ale doceniam też rolę dobrego nauczyciela na każdym etapie przyswajania i utrwalania wiedzy.


Kontakt do autorki: aurelia.ahorita@o2.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teraz masz możliwość komentowania za pomocą swojego profilu na Facebooku.
ZALOGUJ SIĘ