Karolina Koszałkowska

Autorka kolumny: Dziecko z Bullerbyn

12742749_517595368401676_2597556177817926494_nJestem, lub przynajmniej próbuję uchodzić za językowego geeka. Sprawnie i płynnie posługuję się polskim i angielskim, lecz moją prawdziwą pasją okazał się język szwedzki, który przyswajam samodzielnie, z większą lub mniejszą intensywnością, od około 8 lat. Mimo niepodjętej ścieżki edukacyjnej skandynawisty, mam ogromną nadzieję stykać się w przyszłości z nordyckimi realiami kulturowo-językowymi, zarówno hobbystycznie jak i (być może) zawodowo. Wynika to z mojej ogromnej miłości do tamtejszej literatury dziecięcej i ilustracji. Jeśli starczy życia i zapału, marzę również o opanowaniu liźniętego w liceum języka rosyjskiego.
Jestem gorącą zwolenniczką maksymalizacji czasu poświęconego na zupełnie samodzielną pracę z językiem obcym, zwłaszcza w początkowych etapach jego nauki (uważam, że interwencja nauczyciela-mistrza nie jest praktycznie w ogóle przez ten okres potrzebna, w przeciwieństwie do etapu dążenia do płynności, gdzie wydaje się wręcz nieodzowna). Umiejętność indywidualnej pracy jest w mojej opinii absolutnie kluczowa w procesie przyswajania nierodzimej mowy – niezależnie od powodów/celów edukacyjnych i preferowanych poznawczych stylów pracy.
Obecnie jestem doktorantką na Uniwersytecie Łódzkim. Moją dyscypliną naukową jest psychologia, w szczególności psychologia społeczna. Prowadzę badania m.in. nad zjawiskami humoru dyskredytującego/agresywnego oraz agresji werbalnej.

Mój profil na: ResearchGate | Academia.edu | LinkedIn


e-mail: karolina.koszalkowska@gmail.com


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teraz masz możliwość komentowania za pomocą swojego profilu na Facebooku.
ZALOGUJ SIĘ