Łukasz Molęda

Autor kolumny: Nauka języka bez tajemnic

Jestem absolwentem studiów językowych, które w dużej mierze opierały się pozyskaniu wiedzy o tym, jak używać języka angielskiego w biznesie. To właśnie podczas zgłębiania wiedzy akademickiej zacząłem się zastanawiać, jak można przyśpieszyć proces nabywania języka. Szczególną motywacją do tego celu była moja chęć przyswojenia języka niemieckiego, którego uczyłem się już dość długo z marnym skutkiem. W międzyczasie zgłębiałem także różne techniki pamięciowe, które mogły się przydać w czasie sesji.

Gdy skończyłem studia, postanowiłem odświeżyć swoje kiedyś niezłe umiejętności pisarskie, zaczynając od dobrze mi znanych tematów i publikując je na swoim blogu. Z czasem zauważyłem, że autorzy popularnych książek o uczeniu się powielają tylko stare pomysły. Postanowiłem więc przyjrzeć się temu, co mówi na ten temat oficjalna nauka. Dzięki treningowi na studiach szybko wgryzłem się w zawiłości prac badawczych, odkrywając, że wiele z tego, w co się powszechnie wierzy, nie ma poparcia w dowodach. Uznałem więc, że warto podzielić się tą wiedzą z innymi. Od tamtego czasu wiele się nauczyłem, łącząc ze sobą psychologię, neurobiologię i lingwistykę stosowaną, dzięki czemu dowiedziałem się, jak naprawdę funkcjonuje mózg.

Na Wooflę trafiłem przypadkiem, podczas szukania ciekawych stron internetowych. Pomyślałem, że publikowanie na tym portalu pomogłoby mi rozwiązać problem kryzysu twórczego. Jak widać, zadziałało.

Zawodowo zajmuję się tłumaczeniami i handlem międzynarodowym. W międzyczasie wykorzystuję swoje liczne talenty do rozwiązywania różnych problemów. W przyszłości planuję nauczyć się przynajmniej jeszcze jednego języka.

Kontakt do mnie: kontaktswiedza@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teraz masz możliwość komentowania za pomocą swojego profilu na Facebooku.
ZALOGUJ SIĘ