Piotr Sitarski

Autor kolumny: Językowy miszmasz

Portraits-064Nazywam się Piotr Sitarski, jestem z Polski, ale od półtora roku mieszkam wraz z moja dziewczyną w Wielkiej Brytanii. Tutaj pracujemy, a ja rozpocząłem studia na Bournemouth University.

Moja historia z językami rozpoczęła się- jak większości z nas- na początku szkoły podstawowej. Na pierwszy rzut poszedł język niemiecki. Muszę świadomie przyznać, że ten okres nie był jednak obfity i zbyt owocujący jako, że w Polsce myślenie „Za mały jest jeszcze na poważną naukę języka” jest całkiem popularne.

Potem przyszedł czas na gimnazjum, a do niemieckiego dołączył język angielski. Po trzech latach nauki stwierdziłem, że jedyne co z tych zajęć wyniosłem to umiejętność przedstawienia się i wiedza „jak łatwo zmarnować 45 minut swojego życia będąc w szkole”. W tym okresie po raz pierwszy wyjechałem do siostry, która od lat mieszka w Anglii. W tym momencie zaczęła się moja samodzielna nauka języka Sheakespeare’a. Zapał był, aczkolwiek nie było tego co jest, moim zdaniem, w nauce języków obcych ważne- sposobu, techniki czy wskazówki.  Wtedy wpadłem na świetnego bloga, którego kontynuacją jest właśnie „Woofla”- „Świat Języków Obcych”. To właśnie Karol oraz jego blog zachęcił mnie do tego co jest teraz moją pasją.

Kiedy skończyłem liceum, które znacząco poprawiło mój niemiecki (dzięki wspaniałej nauczycielce), ale nic nie dodało „od siebie” do angielskiego, poszedłem w ślady siostry i wyemigrowałem do UK ze znajomością języka na poziomie B1-B2. Po roku pobytu i nauki aplikowałem na Bournemouth University i zrobiłem certyfikat IELTS wymagany przez uczelnie. Zaskoczony, odebrałem „dyplom” z wynikiem 8,5 (na 9) co przekonało mnie, że może ten mój angielski nie jest taki zły. W między czasie miałem jednak kilka „romansów” z hiszpańskim (B1), szwedzkim (A2) oraz esperanto (B1).

W tej chwili jestem skupiony całkowicie na studiach i języku, w którym studiuję, ale w najbliższych planach mam zamiar powrócić do niemieckiego oraz innych języków.

Myślę, że jeszcze jedną wartą wspomnienia rzeczą jest, iż wcześniej posiadałem już dwa blogi (PROJEKTY JĘZYKOWE oraz DON’T PUT YOUR ENGLISH IN ICE), ale niestety brak czasu spowodował ich zapomnienie.

Jako jeden z autorów Woofli będę pisał o języku angielskim, sposobach nauki języków obcych i wielu innych.

Zapraszam do czytania i dzielenia się swoją wiedzą!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teraz masz możliwość komentowania za pomocą swojego profilu na Facebooku.
ZALOGUJ SIĘ