Witajcie na WOOFLA.PL

 

woofla_logo_for_bloggerMiło mi Was wszystkich powitać na Woofli – nowym polskim serwisie językowym, który jest bezpośrednim kontynuatorem "Świata Języków Obcych". Zmiany, które na razie zauważyliście zdają się być stosunkowo niewielkie – ot, strona wygląda trochę inaczej od strony graficznej, posiada nowy adres oraz nazwę, ale artykuły pozostały zasadniczo te same. Rzeczywiście, stara treść "Świata Języków Obcych" została w całości przeniesiona do Woofli i będzie dostępna w autorskiej kolumnie "Świat Języków Obcych – stare wpisy". Nowe wpisy będą już zamieszczane jedynie na Woofli.

Pozytywnym zjawiskiem jest niewątpliwie fakt, iż Woofla nie będzie dziełem jednej osoby jak to miało miejsce wcześniej. Prowadzenie bloga wiąże się zawsze prędzej czy później z zastojem spowodowanym brakiem nowych rozbudowanych artykułów (przez rozbudowane wpisy rozumiem dłuższe wypowiedzi na konretny temat jak chociażby dywagacje na temat najtrudniejszego języka świata czy też cykl o językach Francji) oraz prezentacją tematu tylko z jednego punktu widzenia, co utrudnia krytyczne podejście do omawianej kwestii – chcąc tego uniknąć postanowiłem zaprosić do współpracy inne osoby zainteresowane językami obcymi. Nadal jesteśmy w trakcie zbierania zespołu – jeśli umiesz dobrze pisać, interesujesz się językoznawstwem bądź nauką języków i masz ochotę dołączyć do naszej grupy to nie wahaj się, wyślij do mnie wiadomość na adres karolcyprowski@gmail.com

W tym tygodniu ukażą się na blogu przynajmniej dwa nowe artykuły (pamięta ktoś kiedy ostatnio na "Świecie Języków Obcych" ukazały się dwa artykuły w ciągu tygodnia?). Na pewno trochę czasu zajmie wszystkim przyzwyczajenie się do nowej formy strony, tym bardziej, iż na razie, jak wszyscy zauważyli, jest ona w fazie rozwoju. Liczę jednak na to, że Woofla przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy czytali "Świat Języków Obcych", a dzięki naszej współpracy będzie jeszcze ciekawiej.

Zawsze ceniłem sobie zdanie czytelników, dlatego jeśli mielibyście jakieś uwagi dotyczące funkcjonowania naszej strony nie wahajcie się ich zawrzeć w swoich komentarzach.
Pozdrawiam,
Karol

7 komentarze na temat “Witajcie na WOOFLA.PL

  1. Gratulacje i życzenia powodzenia! (które sądząc po wyglądzie strony chyba jednak nie beda potrzebne:))

    Interesujacy pomysl i ciekawe miejsce, chetnie bede odwiedzac platforme. Jedyna sugestia to, ze gdyby posty byly zwiniete z opcja "czytaj dalej" to strona bylaby bardziej czytelna, bo tak to niekonczace sie przewijanie w dol odrobine utrudnia rzucenie okiem na zawartosc bloga.
    Niemniej jednak- brawo !

    1. Cóż, Ev, życzenia powodzenia przydadzą się zawsze 🙂 Nad zwinięciem artykułów myślałem, na początku zresztą były one w skróconej formie, ale po pewnym czasie stwierdziłem, że jednak wrócę do starego formatu znanego ze "Świata Języków Obcych", który nie uzależniał przeczytania artykułu od jakości jego wstępu. Poza tym po prawej stronie znajduje się, i tak moim zdaniem nazbyt rozrośnięta lista najpopularniejszych oraz najnowszych wpisów, gdzie czytelnik może znaleźć prawie wszystko. Cały czas jednak myślę nad tym, żeby zamieścić na stronie nowy spis treści, w którym wszystkie artykuły mogłyby być systematycznie pogrupowane. Pożyjemy, zobaczymy.

      PS: Swoją drogą witam ponownie w naszym internetowym gronie – przypominają mi się stare dobre czasy 🙂

      1. Przyznam, że i mnie zaintrygował fakt, dlaczego teraz piszemy artykuły w formie niezwiniętej 🙂 I tak się zastanawiam (przy czym podkreślam, że to tylko moje intuicje, mogę trafić kulą w płot, bo mam bardzo słabe pojęcie na temat prowadzenia stron internetowych): czy to nie jest tak, że artykuły w formie zwiniętej po prostu podnoszą klikalność, a tym samym dobrze wpływają na statystyki strony i na jej pozycję w sieci? Czy może jednak liczą się tylko użytkownicy unikalni, a ile kto z nich naklika, to już mniej ważne? Bo jeśli to pierwsze – to chcąc przeczytać pięć nowych artykułów rozwiniętych po prostu wchodzę na stronę, czytam i wychodzę. A przy zwiniętych – pięć razy klikam "czytaj dalej", a jeśli nie stosuję nowych kart, to dodatkowo kilka razy robię wstecz 🙂
        A co do chwytliwości wstępów – no tutaj też nie znam ogólnych tendencji, ale wydaje mi się, że ludzie wchodzą na blogi językowe z konkretnymi potrzebami i jeśli interesuje ich temat, to wystarczy, żeby wstęp po prostu nie odrzucał (np. niechlujstwem ortograficznym i składniowym), a będą czytać całość.
        Ale tak jak wspomniałam, mogę się mylić, bo nigdy nie obserwowałam jak zmieniają się statystyki danej strony w zależności od zwijania / rozwijania i nie wiem, jakie są preferencje większości czytelników.

      2. Karol dzieki I oj rzeczywiscie to byly dobre czasy, a teraz widze, ze to jakby troche odswiezony nowy poczatek dla wielu I miejmy nadzieje, ze jeszcze lepsze czasy!

        Co do wpisow to juz wasza decyzja, to tylko taka obserwacja byla, raczej nawet nie zwiazana z zadna klikalnoscia, tak po prostu zwyklego czytelnika. Nawet nie zauwazylam tej listy z najnowszymi wpisami.. Po prostu najbardziej rzuca sie w oczy to co jest w centrum.. a przy zwinietych postach widac po ilosci komentarzy gdzie tocza sie najbardziej emocjonalne dyskusjie wiec to tez zacheca do przeczytania takiego wpisu. Generalnie dla mnie to I post moze byc na dwa kilometry niezwiniety, ale jak wstep jest malo interesujacy to I tak go nie przeczytam, wiec to na jedno mi wychodzi, ale ja jestem leniwa, wiec lepiej sie nie sugerowac 😀

  2. Świetny pomysł; popieram!

    Mam tylko jedno pytanie: dlaczego właśnie taka nazwa?
    Natychmiast pzypomina się pewne niemiecko-rosyjskie słówko —
    вундервафля 🙂

    Каждая вундервафля выглядит так, что Юнг и Фрейд, обнявшись, заплакали бы от радости.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teraz masz możliwość komentowania za pomocą swojego profilu na Facebooku.
ZALOGUJ SIĘ